colour style colour style colour style colour style
Hosting zapewnia KYLOS

Humor

Branie...

Helmut pyta swojego trenera od siłowni?

- Z którego urządzenia mam najczęściej korzystać, aby dziewczyny na mnie leciały?

- Z bankomatu.

 

Okulista

- Co jest najtrudniejsze w zawodzie lekarza okulisty?

- Przekonać pacjentkę, żeby się rozebrała.

 

 

Okulary

Żona do Helmuta

- Jakie ty masz właściwie te okulary?

- Minusy.

- A jak mnie widzisz bez nich?

- Z bliska normalnie.

- A z daleka?

- Wyglądasz atrakcyjnie.

 

„Jaka jest praca funkcjonariusza Policji i na jakie problemy napotyka w codziennej służbie?"

Służba w Policji

Podjęto próbę udzielenia odpowiedzi na to pytanie. W tym celu została opracowana ankieta „Subiektywna ocena wybranych aspektów w pracy policjanta”, którą byliście uprzejmi wypełnić (drodzy koledzy Policjanci) i tym samym przyczyniliście się do powstania artykułu.

Ale zanim przejdę do rzeczy, to chciałabym wspomnieć o Waszym podejściu do wspomnianych ankiet (kiedy prosiłam o ich wypełnienie – przedstawiając oczywiście wcześniej jej cel) – bo ta kwestia również nie pozostaje bez znaczenia.

 

Było różnie… Niektórzy z Was sprawiali wrażenie jakby temat Was nie dotyczył. Inni z braku czasu wypełnili ją w tak zwanym miedzy czasie bez większego zastanowienia. Jeszcze inni obawiali się, czy mogą wypełnić taką ankietę (czy „szef” nie będzie miał nic przeciwko temu). Większa jednak liczba policjantów wykazała bardzo duże zaangażowanie i zainteresowanie tematem. Byli zdziwieni, i mile zaskoczeni, że ktoś chce się zająć kwestią dotycząca policjantów i że nie jest to kolejna ankieta w stylu: jak społeczeństwo postrzega Policję… Wiem, że są wśród Was tacy, którzy z niecierpliwością czekają na opublikowanie artykułu.

 

Powstał artykuł pt. „Problemy funkcjonariusza Policji związane z codzienną służbą” autorstwa mgr Andrzeja Dziedzica – opublikowany w miesięczniku „Bezpieczeństwo Pracy” nr 7/2013.

 

Znajdziecie w nim min. informacje na temat: zagrożeń zewnętrznych, źródeł stresu, relacji z przełożonymi, kontaktów interpersonalnych, zaburzeń snu jako skutku stresu związanego ze służbą, problemów rodzinnych będącym skutkiem charakteru pełnionej służby - zapraszam do lektury.

 

 

 

Dziękuję Wszystkim, którzy z zaangażowaniem wzięli udział w badaniach ankietowych – trudno przecież byłoby napisać Coś o Was bez Was… Dziękuję również Tym, którzy próbowali mnie „przegonić” – wzmocniliście moją asertywność. No i oczywiście dziękujemy autorowi artykułu, że podjął się tematu, który chociaż pożądany przez funkcjonariuszy, to jak wiemy z doświadczenia „nie medialny”.

 

Po lekturze artykułu, czekam na Wasze opinie. Może podsuniecie inny temat, którym warto by poświęcić czas i przygotować nową, tematyczną ankietę...

 

Autor: Wioleta Bednarek

Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych

REKLAMA
REKLAMA